Hoşgeldin 43. Yaşım

Mayıs 1, 2021
265
Views

Annem yeni yaşımı son yıllarda yaptığı gibi 21 nisanda arayıp kutladı. Hayriş’in bu hoşluklarına bayılıyorum. İnşallah daha uzun yıllar beraber oluruz anacığım.

PCR çalışmasının yarattığı yorgunluk ve sürekli uyku halinden sebep tatsızdım , evdekiler bir önceki gün hediyemi almışlar; DKNY’nin yeşil elma parfümü. Dostum Erdal’ın çikolatası ve yeğenim Tuğba’nın hediyesi ise hem çok büyük sürpriz hem de doğum günü havasına girmemi sağlayan şeyler oldular. Pek şaşırdım, sevindim.

23 nisan günü Sema’nın bize gelecek olması dışında bir programım yoktu. Sonra içimden geldi, patates salatası yapıverdim, dondurucudaki sigara böreklerini kızarttım, cacık yaptım. Sema limonlu kek getirdi, şipşak bir sofra kurduk, afiyetle yedik içtik.

Keyif çaylarımızı içerken bir baktım ki eski arkadaşlarım geliyor karşıdan. Hayret nidaları eşliğinde içeri çağırdım, ne güzel oldu.

2 gün sonra Sema’nın evine gittim, pastamı aldım Royal’den. Birlikte üfledik, ben covid bitsin dedim içimden 🙂 Bütün akşam Airbnb’de kayıt yapmaya uğraştık, O kadar kullanıcısı var, yine de basit şeylere takıldık kaldık. Biraz astroloji, biraz çoluk çocuk muhabbeti derken istemeye istemeye geceyi noktaladık.

41, 42.43..Yıllar kanat taktı uçuyor, bir tuhaf haller içinde kader rüzgar biz yaprak uçuşup duruyoruz. Çocuklar büyüyor, biz küçülüyoruz, dünyamız daralıyor, insana tahammülümüz azalıyor, her gün yeni bir şey keşfeder gibi olsak da hikaye aslında hep aynı..

”Baki kalan kubbede sadece hoş bir seda imiş ”

Kategori:
Günlük

TÜM YORUMLAR

  • doğum gününüzü kutlarım elif hanım.
    sevgiler

    aliye Mayıs 2, 2021 12:20 pm Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir