Bu Aralar Ben; Bir Yaz Daha Bitiyor

Eylül 19, 2022
219
Views

Bitti diyemiyorum çünkü malum Bodrum; hava hala 30 derece civarında ama akşamlar ve sabahlar serinledi. Geceleri pencereleri kapatmaya başladık şükürler olsun.

Son on yılın en rahat yazıydı çünkü bir ay boyunca Bodrum’dan uzaktım ve tek başımaydım. 15 gün annemle 15 gün kardeşimle serin memleketlerde olmak ve yazı kısaltmak bana çok ama çok iyi geldi. Önceki yıllarda neredeyse her gece klima ile uyuyordum; bu sene belki 3 belki 5 kere çalıştırdım yatak odasınınkini. Daha fazla inatlaşmaya gerek yok; ağustosta Egede olmamak benim için en acısız çözüm.

Günler o kadar hızlı, gündemim öyle kaotik ki kafamı toplayıp tek bir konu hakkında yazamıyorum. Aynı anda bu kadar çok plan-proje normal mi yoksa kendimi mi oyalıyorum? Oyalanırken de asıl işleri mi kaçırıyorum? Bazen bu yazılar olmasa hiç yaşamamış gibi olacağım sanıyorum.

Bu eylülde okulların açılmasına çok hazırlıksızdık . Eren’in beyaz lakoslar LCW’de 90 lira olunca (tanesi) elim bir türlü gitmedi almaya, sonunda mecburen aldım , dün geldiler daha. Çanta ve lacivert şort trendyoldan, Defterleri ve suluğunu migros sanal marketten aldım. Boya, fırça vs ek şeyleri almadım çünkü her yıl alıyorum ve neredeyse hiç kullanılmıyor.

Emre, 7. sınıfa gergin başladı. En iyi arkadaşı başka okula geçtiği için isteksiz gitti. Birkaç gün sonra da seviye sınavı yapılıp sınıflar ayrılacak denmiş, iyice gerildi. Günden güne alıştı neyse ki. Şimdilik o tarafta asayiş berkemal.

Aşağıdaki resim Bitez Devlet okulunun çıkışına gelen veliler; tam bir izdiham yaşanıyor. Özellikle ilk hafta çok zorlu geçiyor. Okul çok kalabalık, karınca yuvası gibi kaynıyor.

Yaşam, enerji ve mutluluk benim için her daim dışarıda; İmge’de (Yeni adı İle oldu ama bizim için hep İmge olacak) tesadüfen Turgut Yasalar ile karşılaştık. Okuma yazma işlerini pek sevmeyen hatta hiç sevmeyen oğlum Eren’in bir çırpıda okuduğu Koko serisinin yazarı kendisi.
Turgutreis balıkçılar barınağında Semoşumla harika bir kahvaltı yaptık. Melisa da bizimleydi. Kitabı beğendim. Ne güzel söylemiş yazar; ”Annen ölünce içinde durduğun kap yok oluyor, dağılıyorsun ”
Alışverişsiz geçen tek günüm yok. Rondoyu anneme aldım. (Bu arada yakında gidip görsem anneciğimi, ne güzel olur. )Elbette on yüz milyon kere şükürler olsun ama korka korka harcayınca sanki hep çok harcamışım, gereksiz şeyler almışım gibi geliyor. Marketi de genellikle online hallediyorum. Eşime yazlık motor eldiveni, duşakabin, gelecek yaza sandalet şu anda trendyol sepetimde duruyor.
Gerçekten gittim ve geldim mi? Çok istiyorum yakınında olmayı, 25 yıldır istiyorum.

Evet, Behzat’ın yeni kitabı çıktı. Bir çırpıda okudum. Tek sevmediğim şey resimler. Bu çizimlerden başka bir şey yok muydu acaba kapağa koyacak? Hiç benzememiş onlara. Özlemişim, yeni hikayeler çok iyi geldi. Emrah Serbes eski ritmi yakalamış. Kendisini linç etmelere doyamayanları görünce şaşırıyorum; Hasan Ali Toptaş için de aynı şekilde düşünmüştüm. Şairlerin, yazarların, yönetmenlerin hatasız, kusursuz birer ahlak abidesi olması gerektiği yargısına nasıl vardınız? Tostoy kumarbaz, neredeyse tüm sanatçılar alkolik, Yıldız Tilbe uyuşturucu kullanıyor, Woody Allen sapık; hepsinin eserlerini yok mu sayacağız? Oturdukları yerden klavye kahramanlığı yapan bu kalabalık her gün göz göre göre ölen kadınlar, çocuklar ve hayvanlar için ne yapıyor? Hiç.

Blu tv yeni sezonun müjdesini vermiş, fragman yayınlamış. Çok heyecanlandım görünce. Umarım temelde cinayet hikayeleri olur. Derin devlet vb mevzular sos olarak kalır.

Nihayet arabaya alternatif bir ulaşım aracına heveslendim ama hoca diyor ki motoru al, gerisi kolay. Bu da beğendiğim motor.

Yıllardır direndiğim köpek sahibi olma fikrine baya ısınmış olmam benim için de sürpriz oldu. Kedi deneyiminden sonra evde hayvan istemiyorum demiştim ama.. Hayat işte.

Bir başka gündem; hem de bomba gibi, yeni bir eve taşınma olasılığı. Ev komple tadilat istiyor. Bu da demek ki aylarca sürecek beyin fırtınası bizi bekliyor ama önce imzalar atılsın. Sonra heyecanlanacağım.

Sade ama şık, az eşyalı ama yaşanmış, yeşil ama sahil havası da olan, gölgeli ama iç açıcı, bohem olmayan bir stil bilen varsa söylesin. Kafam aşırı karışık.

Bu kadarla kalayım; çorba gibi yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim 🙂

TÜM YORUMLAR

 • 🙃 Yazı gayet de güzeldi. Benim de alışverişsiz günüm yok ama napayım aile büyükleri de onlayn alışveriş yapamayınca bende çalışınca herşey onlayn. Kargonun biri geliyor biri gidiyor.
  Melisa Kesmez i sizden duyup listeme almıştım tee ne zaman daha yeni aldım kitabını, aynı siparişte nermin yıldırımdan ev kitabını da almıştım hatta. 🤭
  Yeni ev haberine çok sevindim bayılırım dekorasyon işlerine paylaşın yorum yapalım. ❣️

  Huriye Eylül 20, 2022 10:21 am Yanıtla
  • Teşekkür ederim, bu aralar hep aşure gibiyim, karman karışık işler içindeyim. Ev işi şimdilik askıda, dua edin hayırlısı olsun

   Aydınlık Yüz Eylül 21, 2022 11:55 am Yanıtla
 • Yavru köpekler çok tatlı. Evde beslemeye cesaret edemem ama fotoğraflarına, videolarına bakmaya doyamıyorum.

  Behzat Ç. izlemiyorum ama yeni sezonun beğenildiğini gözlemledim. Yorumlar genellikle olumlu. Umarım siz de seversiniz.

  Sule Uzundere Aralık 8, 2022 7:07 pm Yanıtla
  • Behzat Ç kırmızı çizgim 🙂 Anti-kahramanları çok seviyorum. Akıntıya karşı kürek çekenleri. Blu tv üyeliğim yok. Bir de izlemeyip tabi kötü günler için saklayacağım yeni sezonu.

   Aydınlık Yüz Aralık 9, 2022 1:38 pm Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir