Rızası Var, Vanessa Springora, Kitap Yorumu Rıza Nedir Ne Değildir?

Aralık 11, 2022
151
Views

RIZA NEDİR? SAĞOL YOTUBE SAĞOL YABANCI ARKADAŞ. HER KİMSEN.

TÜRKÇE SESLENDİRMESİ DE VAR:

Yetişkin bir kadın için bile kolay olmayan cinsel eylemlere ilkokula giden bir çocuk nasıl razı olabilir? Yani ilkokul çocuğu ” yapma, dur, imdat” demeyecek öyle mi? Allah hepinizin belasını versin.

Şimdi; bu yazıyı yazmak zor. Bizler için çok daha zor.

Bugünlerde 6 yaşındaki çocuğun ”yıllar sürecek tecavüz” için kendi ana-babası tarafından 30 yaşında bir adama verilmesini konuşuyoruz. Millet de ilk kez duymuş gibi lanetler yağdırıyor. Arkadaşlar ne oldu Ensar Vakfındaki çocuklar?

Buyrun:

https://tr.wikipedia.org/wiki/Ensar_Vakf%C4%B1_tecav%C3%BCz_skandal%C4%B1#:~:text=Ensar%20Vakf%C4%B1%20tecav%C3%BCz%20skandal%C4%B1%2C%20Karaman,polis%20raporuyla%20belgelenen%2054%20ya%C5%9F%C4%B1ndaki

Bunlar sadece 3 vaka; çocuk istismarı yazıp arasam herhalde Google kendinden utanırdı. Açın Hakan Günday’ın Az kitabını okuyun. Bilmem ne tarikatının şeyhinin oğluna kız çocuk seçmek için İngiltere’den heyet geliyor. 10 yaşlarındaki Derda’yı, sırtında okul çantası, uçağa koyup Londra’ya götürüyorlar. Yıllarca tecavüz ediyor ”kocası” olacak sapık. Bekaretini kaybettiği gecenin sabahında kanlar içinde ölü gibi yatarken diğer ”ablaların” onu nasıl teselli ettiğini, yıkayıp pakladığını, teselli ettiğini okuyun. Yetmezse Sezgin Kaymaz okuyun. O çocukların neler yaşadığını kurgu olarak okuyun. Sonra o çocukların birinin yerine çok sevdiğiniz kızınızı, oğlunuzu, yeğeninizi koyun. O adamların şeytan boynuzları yok. Onlar da öğretmen, bakkal, komşu amca, dayı, abi, hatta dede.

Vanessa bacımız da bu soruyu sormak için bu kitabı yazmış:

RAHİPLERİN VE SANATÇI TAYFASININ TECAVÜZCÜ OLMASININ NORMAL HATTA GEREKLİ KABUL EDİLMESİ NEDEN? (RAHİP YA DA SANATÇI DEĞİLSE CEZALANDIRILMALARI DAHA KOLAY SANIYOR)

Vanessa 1972 doğumlu. 13 yaşındayken yani 1986’da tanıştığı yazar Gabriel Matzneff ise bildiğimiz dümdüz sapık, pedofil, lanet olasıca bir sosyopat.

1980’lerin Fransa’sında özellikle sanat camiasında taciz, tecavüz, pedofili gibi erkek cinselliğine hizmet eden kavramlar henüz konuşulmamaktadır hatta yaratıcılığa hizmet ettiği, ilham olduğu gibi gerekçelerle gayet hoş görülmektedir. Matzneff denen pislik bir sürü saygın ödül ve devlet desteği alır, kitapları baskı üstüne baskı yapar. Oysa birçok kitabında Filipinlere 10-11 yaşındaki erkek çocuklarla cinsel ilişki kurmak için defalarca gittiğini yazacak kadar fütursuz ve sapıktır.

Vanessa bu kitabı yayınlatınca büyük bir fırtına kopar. Eski arşivler gün yüzüne çıkar. Adamın pişkin pişkin bu türden ilişkileri normalleştirdiği videolar bile var ,maalesef Türkçe altyazılı bulamadım.

Vanessa’nın çocukluk hikayesi ise şöyle: İlkokula başlamadan babası evi terk ediyor. Anne yaşananlarla başa çıkmak için yoğun bir çaba harcasa da çocuk genellikle yalnız ve mutsuz. Kuzenleriyle kaldığı bir yaz mevsiminde masum cinsel oyunları keşfediyorlar.

14 yaşında tanıştığı Matzeff’in ilgisi onu büyülüyor. Okulla arası iyi değil. Çoğu gün okula gitmiyor bile. Adam her gün okul çıkışında onu bekleyerek, küçüğüm, bebeğim, tatlı çocuğum gibi sözlerle hitap ederek anında kalbini çalıyor çocuğun. Bir türlü kavuşulamayan babanın yerini alıyor. Cinsel ilişki kısa bir süre sonra başlıyor. Kitapta bu kısımla ilgili epey detay var; pornografik değil, rahatsız edici şeyler.

Bu arada annesi ilişkiyi biliyor ve onaylıyor.

Birkaç yıl sonra Matzneff sapığı için Vanessa ”yaşlanmış” oluyor. Hem onunla hem başka kızlarla görüşüyor. Kıskançlık krizleri ile beraber ”Ben kendime ne yapıyorum? Bu adam beni istismar mı ediyor? Ama ben de istedim bunu.” sorgulaması başlıyor. İnişli çıkışlı bir süreç, anoreksi, akıl hastanesine yatış ve uzun bir süre sonunda adamdan uzaklaşsa da sapık onu yıllarca takip ve taciz ediyor. Adresini bulup mektuplar gönderiyor, telefonlar ediyor, Vanessa’nın mektuplarından kitap yapıyor. Adıyla sanıyla, hiç gizlemeden. Medeniyetin beşiği Fransa’da, 90’lı hatta 2000’li yıllarda oluyor bu. Hukuk çaresiz. Avukatlar çaresiz. Sistem çaresiz. Sonunda oturup bu kitabı yazıyor ve çocuk istismarının son yıllarda daha ciddi ele alınması sayesinde, adam galiba 80 yaşında kara listeye alınıyor.

Hikaye bu kadar.

Başka sözüm yok. Yoruldum.

Kategori:
Günlük · Kitap Yorumu

TÜM YORUMLAR

  • Ekledim sepetime üzerine söylenecek ne var bilmiyorum. Sövüyorum.

    Huriye Aralık 13, 2022 3:39 pm Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir