Yaz Başladı, 2022

Haziran 23, 2022
271
Views

Korkulu rüyam yaz mevsimi başladı. Henüz klimalara tam gaz yüklenmiş değiliz ve geceleri pencereleri kapatıyoruz; demek ki baş edilmeyecek sıcaklar yok henüz. Haziranın sonu geldi, kaldı iki ay, ne de olsa eylülün adı bile ferahlık sebebi.

”Ölümü görüp sıtmaya razı olmak” deyiminin hakkını vereyim; geçen yazla kıyasladığımda çok daha iyiyim. 3-4 saat yol teperek geçici göreve gitmiyorum ve PCR işinde bir rutin oturtmuş durumdayım. On gün önce günde 2-3 pozitif veriyorduk, dün 13 pozitif birden çıkınca şaşırdım, umarım arkası gelmez. Birçok ilde PCR testleri merkezdeki tek laboratuvara toplandı. Bizde değişen bir şey yok.

Okullar tatil olunca çocukların evde nasıl zaman geçireceği mevzusu gündemin baş maddesi oldu. Emre yaz boyunca futbol okulunda hem salı-perşembe antremana katılacak hem Mehmet hoca ile özel ders yapacak. onlara fiziksel egzersiz olsun, bizim için de Bitez sahilde vakit geçirme fırsatı çıkacak diye cumartesi-pazar hokeye devam etmeye çalışacağım. Matematikten özel ders planlayabilirsek haftada bir de o olur. Havuz ve tekne yine kurtarıcımız olacak.

Beyler bir kez balık tutmaya çıktı , ben siftah yapmadım henüz

Dört yaşından beri Emre’yle arkadaş olan Max’ı dün havaalanından aldım, annesi oğluma büyük bir jest yaparak bir haftalık uzay kampı hediye etti. Cuma günü yola çıkacaklar, umarım sağ salim biter bu bir hafta. Kuşadası deneyiminden sonra biraz endişeliyim ama bu sefer hem arkadaşı var, hem yanına telefon vereceğiz hem de kampın çok dolu bir programı var.

Bir haftalık ücreti 720 dolar olunca beklentim yüksek; umarım tamamlar bu haftayı bizim bıdık.
Eren dördüncü sınıfa geçti, 1.5 yılı zaten pandemi tantanasında ziyan olunca pek de bir şey anlamadık
Eren’in tatil ödevleri.
Düzce dönüşünde ev çok dağılmıştı, temizliğe ve ortalığı toplamaya gelen Neboş olmasa zaten biz bu evde yolumuzu bulamayız. Şöyle bir altını üstüne getirip hem fazlalıkları topladık, hem masayı pencerenin önüne aldık ki sabahın serinliğinden yararlanalım. Bu resmi çocukları alt kata yatmaya gönderdikten sonra çektim; gördüğünüz gibi her yüzeyde bir dağınıklık var: Beni aslında rahatsız etmiyor hatta dolu dolu yaşıyorum duygusu veriyor amma velakin o kadar çabuk çığırından çıkıyor ki her şey..
Kediler ve çocuklar hep aç. Alt bahçeye duvar örerken şu güzelim saksıları az öteye itmeyen ve bizi bu harç kalıntılarına bakmaya mecbur bırakan ustalar… Size ne desem az.

Manikür-pedikür işi hiç bana göre değil ama artık açık ayakkabı sezonu ; kendi setimle gittiğim pedikür seansı bana terapi gibi geldi.
Alınmış tek biletimiz Melike Şahin konseri için. Sibel Can ve ÇGHB listemde. Bütçe elverirse kaçırmamalıyım.

Bir yere gitme planımız yok, memleket ziyaretlerini de hallettik, vicdanen rahatız. Enflasyon belimizi bükünce teselliyi yine kitaplarda ve Netflix’de arıyoruz.

Yazın en güzel haberi, Şule reis yeni kitap yazmış 🙂 Soldakini de beğendim. İmge’de aynı raflara bakarken tanıştığımız profesör tipli hanımefendiye Lüzumsuz Kadın kitabını ısrarla tavsiye ettim.

Çocuklar için Lokumcuğumuz Esra ve Bu Kitabı Çok Sevdim şahane önerilerde bulunuyor. Bakması çok zevkli, sepete kitaplar ekledikçe çıkan rakamlar çok sinir bozucu.

Konu Kadın Cinayetleri. 4 bölüm ama her bölüm 1 saat 15 dakika. Kaliteli bir iş olmuş yalnız Birce hanımın hiç rol yapamaması, mıy mıy ve ağlamaklı ses tonu hiç gitmemiş bu projeye. Sanki oyuncu kıtlığı çekiyormuşuz gibi her yapıma aynı robot suratlı kadınları koymak neden ey bilirkişiler?
Dizideki olay yeri elemanı Berk’in tişörtlerine bittim.
Berk’in tişörtleri
Vaktimizin ciddi bir kısmını harcadığımız instagramda rastladığım çocuk psikiyatrı Arzu hanım sıfır saç, sıfır makyajla çok sahici görünmüyor mu?

not: Öne çıkan görseldeki hesaba bayıldım, çiçeklerle harikalar yaratmamış mı Tatiana ?

Bizde durumlar böyle. Az ya da çok her gün halledilmesi gereken işler var, boş oturmuyoruz sanki ama ortada bir şey yok.

Hepimize az stresli, bol dinlenmeli, kahkahalı bir yaz diliyorum.

Etiketler:
·

TÜM YORUMLAR

 • Aslında herşeyin normal oluşu ne kadar güzel değil mi?
  Sıcaklar benim için de korkutucu ve yaz mevsimi ile aynı fikirdeyiz sizinle hep korkutur beni dayanamam sıcağa:)

  Melike Şahin çok severim 🧡

  Kiremithanem Haziran 24, 2022 9:06 am Yanıtla
  • Değil mi? Herşey normale döndü , ne büyük mutluluk:)
   Nasıl oldu ev işi? Taşıdınız mı?

   elif Haziran 26, 2022 7:22 pm Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir