Neden Yapıyorum Bunları?

Eylül 24, 2014
211
Views
Ressam: Gabriele Münter

İki doğumgünü ve iki düğüne katıldığım haftasonunun ardından (Allah’tan Özlem Hatipoğlu semineri iptal oldu) garip bir haleti ruhiye içindeyim.

Altı yıllık üniversite ve beş yıllık asistanlık dışında yaşadığım şehirlerde kalma sürem ortalama bir buçuk yıl .Üniversiteden bir kaç kişi, ihtisastan bir-iki kişi ile görüşmeye devam ediyorum. Mecburiden de hala haberleştiğim bir arkadaşım var. Bodrum’a geleli bir yılı geçti, kreşin katkısı ile hatırı sayılır miktarda anne arkadaşım oldu. Doğumgünlerine gidiyoruz mütemadiyen, çok hoşlandığım arkadaşlar edindim, yolumuzun kesiştiği, ayaküstü tanıştığımız onlarca kişi oldu bu bir buçuk yılda.
Yıllar hızla geçiyor, taşınmalar, yeni evler, yeni işler, yeni işyerleri ve iş arkadaşları giriyor hayatımıza ve aynı hızla çıkıyor. Birileri ile tanışıyoruz, bazıları ile çok iyi anlaşıyoruz, istiyorum ki hep görüşelim, çocuklarımız birlikte büyüsün, çat kapı arkadaşlık yapalım . Zira, benim tarzım değil randevu ile dostluk yapmak. Sonra bir şeyler oluyor, araya işler giriyor, mesafe Bodrum’da bile sorun oluyor. Komşu değilseniz ancak kreş kapısında rastlaşırsanız görüşebiliyorsunuz.

Demeye çalıştığım, yorulduk iyice ”gözden kolayca çıkarılabilir” kategorisinde olmaktan. Birileri için ”vazgeçilmez, yeri doldurulamaz, eksikliği hissedilir” olmak istiyorum. 40 yaşıma doğru yol alırken, bazı arkadaşlarımın neden ısrarla baba memleketine dönmeye çalıştığını anlar gibi oluyorum.

Etiketler:
·

TÜM YORUMLAR

 • hoşgeldiiin. instana da geldiim. feyste de beğendim ama üye olamadııım 🙂 istersen bak blogumda yanda var feys insta hesabım ordan bulabilirsin. bak ne dicem, feyste blog gruplarımız var sen de üye ol yazılarını yayınlarsın orda daaaa, daha çok kişi görür. görüşürüz yineee. bloglara üye olmadan okuyom ama gelirim. keyifli bloglaar 🙂

  deeptone Kasım 17, 2016 2:16 pm Yanıtla
  • Aman ne güzel sürpriz. Hoşgeldin Deeptone. Blog grupları olarak mı aratayım Facebbok'da?

   ELİF sarı Kasım 17, 2016 2:20 pm Yanıtla
 • 🙂 şu gruplar feyste

  blogger derneği
  blog/yayın paylaşımı
  blog atlası
  bloglu yorum.

  bunlara istek gönderince üye olcan sonra da blog yazılarını yayınlarsın gruplarda daaa. 🙂

  deeptone Kasım 17, 2016 2:24 pm Yanıtla
 • 🙂 şu gruplar feyste

  blogger derneği
  blog/yayın paylaşımı
  blog atlası
  bloglu yorum.

  bunlara istek gönderince üye olcan sonra da blog yazılarını yayınlarsın gruplarda daaa. 🙂

  deeptone Kasım 17, 2016 2:25 pm Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir