Bu Aralar Hayat; Gündem Aşı

Şubat 1, 2021
279
Views

Şaka maka covid19 denen melunla tanışmamız 1 yılını doldurdu. Biz sağlık personelleri çok yorulduk ama sosyal hayattan hiç kopmadık. Haftanın en az üç günü evden çıktık, çalışma ortamımızdan ayrılmadık, ”hapislik” duygusuna kapılmadık. Yeni şeyler öğrenmek zorunda kaldık.

Bütün aşılara son derece mesafeli bakan biriyim, sadece aşı da değil, bütün ilaçlara. Çok şükür iki sağlıkçı olarak evimizde sadece minoset, majezik ve dolven ile yaşıyoruz. Renk renk çeşit çeşit ilacın, şurubun bir nevi özentiyle evlere doldurulmasını hayretle izliyoruz. Yıllar önce okuduğum ”Hastalık iyileşmeye Giden Yoldur” kitabının çok katkısı oldu bu kimyasal antipatisinde. Eski yazılarda vardır kitapla ilgili yorumum.

Aşıyı yaptırdık. Bir sürü sebeple ama en basit iki sebebi şunlar: Mahalle baskısı ve aşının yoğun bakıma girme ihtimalini düşürdüğüne inanmam. Evet, akciğer tutulumu covid olanların yüzde beşinde yoğun bakım gerektirecek kadar ağır ama o yüzde beşin içine girdiyseniz kurtulma ihtimaliniz çok düşük. Kar-zarar hesabı yapınca olmak daha iyiymiş gibi geldi yine de aşı olmayacak kadar yürekli olmayı isterdim.

Aşı deyince bu fotoğrafı hatırlamak istiyorum
Misafir gelecek diye yaptığı kombin
İçerik ve görsel olarak beni çok mutlu eden bir BKM kitap kargosu. Kitapyurdu’nda aradığım kitapları bulma oranım her gün düşüyor. Ya tedarik bekleniyor ya satış dışı diyor. Sanırım artık diğer sitelerle devam edeceğim.
Sarılıp ağlanacak bir kitap. Yazı çok az. Çocuklar değil kendim için.
Online testler, ödevler, karneler, takdir belgeleri.. Online hayat hiç güzel değil. Ruhsuz, renksiz ve sürprizsiz..
Dolu yağdı ve yerler bembeyaz oldu. Çıkıp kartopu oynadılar. Şükür bu sene de kış geldi, yağmurlar yağdı, soğuk oldu. Neredeyse her gün şömine yakıyoruz.
Ödev, bordo oje, ince kabuklu çekirdekli mandalinalar, Eren tek seferde 5-6 tane yiyor. Eren keçeli kalemin ya da parmağın kağıda sürtünme sesinden nefret ediyor. Akşamları gökyüzü çok güzel oluyor.. Kitap : Alternatif Türkiye Tarihi-1.
Emre Axe Dark Temptation deodorantını elinde gezdirip ara ara kokluyor, sehpanın üstündeki onun şişesi. Minderlerden ev yapmaya kalktık yıkıldı. Battaniyeler neden yerlerde?? Poşet, ayak üstü piknik için. Çocuklar dışarı çıkmaya ikna olduysa ve bir sürü kalın market çantasından biri bile bulunamamışsa ilk poşete ekmek, sucuk, su, çay, bisküvi doldurmak her ananın özelliğidir bence.
Yatırım için aldığımız küçük bir tarla ve değiştirilen motorsiklet için birkaç arkadaş çağırdık. Bir kutlama için kaç markete gidilir? Balık için Metro, PEYNİR-ZEYTİN-YOĞURT için Yıldıray, diğer ıvır zıvır için Seç, buz kovası GİBİ bu yaşa kadar ihtiyaç duymadığım şeyler için Migros Sanal..
Kalp kalp kalp ..hepsi bana. Canım kendim. Cam tabakları hediye gelen kocaman servis kasesini geri vererek Paşabahçe’den aldım. Kalabalık sofraları seviyorum ve öncesindeki aşırı gerginliğim mutlaka bir falso vereceğimi bildiğimden..( Mesela tahini sosluğa koymayı akıl edemedim )

Bol bol izliyoruz, son birkaç haftanın favorileri:

Haftaya annemde olacağız inşallah. Kar görmek, kar yağışı altında dolaşmak, çocukların kar sevincine eşlik etmek için fırsat kovalayacağız, Bahar’la buluşmaya niyet ettim, pandemiye rağmen yapmak istiyorum. Olmuyor, bizim gibi sıcak kanlı insanlar için sosyal izolasyon büyük bir tehdit.

Büyük Abant Otel’de yer ayırtmıştım ama iptal ettim. 6 günlük ziyaretin üç gününü otelde geçirmek manasız geldi sonradan ama lobisinde çay-kahve içeriz , bu sefer de böyle olsun.

Pedagog görüşmelerimiz var. Bir şeyleri düzeltmek için değil, sadece duygulardan konuşuyor olmak için.

Hayat böyle, her gün yeni baştan kurup yeni baştan yıkıyoruz iskambilden kuleleri.. Buna da eyvallah, bu da güzel.

Etiketler:
·
Kategori:
Günlük · Kitap Yorumu · Sinema

TÜM YORUMLAR

  • Popüler olmayan kitapların yeni basımları olmuyor genelde. Sipariş verirken istediklerimi bulmak konusunda ben de zorlanıyorum. Son birkaç sefer sahaftan bulup aldım hâttâ.
    İş yaşamınızda kolaylıklar diliyorum. Ve iyi tatiller…:)

    Sezer Eser Perker Şubat 1, 2021 4:24 pm Yanıtla
    • Çocuk kitaplarında da çok var baskısı olmayan. Sahaf veya nadir kitap dışında yol yok . Tatil dileğiniz için teşekkürler, gittik geldik. Sevgiler.

      Aydınlık Yüz Şubat 15, 2021 12:08 pm Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir