Pera Palas’da Bir Doğum Günü Kutlaması

Nisan 25, 2023
157
Views

Çok uzun yıllardan sonra doğum günümü Düzce’de kutlama şansım oldu.

Bu sene tam 4 pasta ile rekor kırdım. Tuğba, Sema, Nahit ve Melike sayesinde pastaya doyduk. Hepsine müteşekkirim.

Final kutlamasını ise Pera Palas’ın 8 masalı minicik kafeteryasında yaptık. Muma filan gerek görmedik zaten gidene kadar anamız ağladı ama değdi. Benim çok sevdiğim tarzda, ruhu olan, harika bir mekanda, geride kalan 45 yıla elveda dedim.

13.00-18.00 arasında rezervasyonla gidilen bir çay saati etkinliği varmış fakat bir gün önce aradığımda yer kalmamıştı. Yine de şansımızı denemek için girdik. Takım elbiseli bir bey vardı kafe kapısında, önümüzde 5 kişi olduğunu söyledi. İki çay alıp birkaç saat oturan da var, 15 dakika sonra çıkan da var deyince beklemeye karar verdik. Zaten yürüyecek halim kalmamıştı. 16 bin adım atmışız otele ulaşana kadar. En fazla yarım saat içinde sıramız geldi. Kahve ve çilekli tart aldık, biscottiler de çok lezzetli idi.

Burası bar tarafı, görseli Google’dan buldum. İnsanlar vardı, görgüsüz görgüsüz resim çektirmek istemedim. Harikaydı, keşke konaklama şansımız olsaydı. Fiyatlar baya uçuk gördüğüm kadarıyla.

2 kahve ve tart 270 liraydı ki bence çok makul. Vamos’u bırak, Manuela’da bile 300 den aşağı hesap ödemedik. Bodrum’da yaşamanın iyi taraflarından biri, pahalılık çok sıradan geliyor. Kızılkayalar’da bir ıslak hamburger 30 lira. Bence bedava!

45 yıldır dünyadayım. Acı tatlı nice hatıram olsa da çok şanslılar grubundayım. Müteşekkirim.

İnanamaya inanamaya geçse de yıllar, hep rüyada gibi olsam da yaşamak çok güzel şey. Hele çocuklar büyümüşse, kocam yakın gözlüğü takıyorsa, olduramadıklarıma inat olanlar sayılamayacak kadar çoksa, annem hala sağ ve aklı başındaysa, abim benim eve otobüsle gitmemi dert ediyorsa, kardeşimle ”Bunlar hep yaşlılık” muhabbeti yapıyorsak yaşamak gerçekten güzel şey.

Kategori:
Günlük · Seyahat

TÜM YORUMLAR

 • Sevgili Elif hanımcım, dilerim en az bir 45 yıl daha, çok sağlıklı mutlu huzurlu olursunuz. yeni yasınız size güzellikler mutluluklar getirsin.

  aliye Mayıs 1, 2023 6:06 pm Yanıtla
  • Umarım, tek bir müjde istiyorum; gelsin inşallah 15 mayıs sabahı 🙂

   Aydınlık Yüz Mayıs 3, 2023 10:32 am Yanıtla
 • resimler muhtesem bu arada

  aliye Mayıs 1, 2023 6:17 pm Yanıtla
 • Sevgili Elif cim, her satırı çok büyük bi keyif ve duygulanarak okudum, ve böylece senin bi güzel özelliğini daha keşf ettim: ne harika bi kalemin varmış…senin gelişin benim için de harika bi sürpriz oldu, beyköy u seninle keşf etmek, annenin sıcacık sevgi dolu evinde yemek yemek, ıslak beyköy sokaklarında yürümek, özlem giderilcesine muhabbet etmek, sahil de sabırla deniz kabuğu aramak ve bulamamış olsakta mutlu olabilmek,hepsi hepsi çokkk güzel ve unutulmazdı. İyi ki geldin, iyi ki varsın, Nice yaşların olsun arkadaşım…sevgi ile…

  Nahid Mayıs 3, 2023 6:16 pm Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir