Emre 10 Yaşında

Mayıs 21, 2020
339
Views

10 yıl ! Seninle birlikte on koca yıl. Tek haneli rakamlar bitti ; yaşın artık iki haneli sayılarla ölçülecek.

Önceden konuşmuştuk seninle, Funtown’da parti yapacaktık, tüm sınıfını çağıracaktık. Futbol maçı düzenleyecektik. İnşallah seneye , korona virüs dalgası biterse.

Basit menü, az davetli prensibimi bozmadım. Sigara böreği, börülce salatası, patates salatası, limonata, havuç topları ve pasta. Limonatayı, kuru dolmayı ve topları bir gün önceden yapayım dedim ve gece yarısına kadar oyaladı beni. Salataları aynı gün yaptım, börülce çözünmez diye telaşlandım, limonata sulu oldu derken bu işler emek istiyor bir kez daha anladım.

Pastayı royalden sipariş ettik, hala arabasız olduğumuz için arkadaşımız alıp geldi. Son dakikada top figürlü pastaya heves ettik hatta Ahmet Kırtasiyeden iki boy strafor top bile aldı eşim ama pastacımız Şenay bisikletten düşüp bileğini incitince normal pastaya döndük. Toplar da çocuklara oyuncak oldu.

Hastaneden sürekli görüştüğüm iki arkadaşım geldi çocukları ile. Tam takım kaleci aksesuarları almışlar: Tekmelik, eldiven ve şahane bir top. Emre bayıldı. Canım arkadaşım Sema da pastayı üfledikten sonra yetişti ve bir klasik olarak ortalığı toplamama yardımcı oldu.

Eren hiçbir fotoğraf karesine girmedi. Keyifsiz miydi, günün yarısını ekran karşısında geçirince gerçek hayata adapte mi olamadı bilmiyorum ama resimlerde yok. Atatürk baskılı siyah tişörtünü bile çıkarttıramadım.

3.5 yaşındaki tatlı Mina’nın pıtı pıtı koşturması, taşıdığım tepsiyi kafasına geçirmekten kıl payıyla kurtuluşumuz, son anda şömine mermerine yüzünü çarpıp ağlayamadan katılması (neyse ki bayılmadı) ve Emre’nin gözüne çarpan sert ve küçük bir top günün nazar boncukları oldu.

Webde bir sürü parti malzemesi araştırması yaptım, balon zinciri filan almaya kalktım ama 10 yaş afişi dışında özel bir şey almadım.

Gitar çalan oğlum, yatak odamızı merak eden oğlum, Grimm masallarını ve resimli çocuk kitaplarını seven ama uzun yazılı çocuk klasiklerinden hiç hazzetmeyen, kuş kadar beslenen (mantı- pide-lahmacun- pilavlı kombinasyonlar- köfte- kıymalı makarna- elma-armut- süt- krep-tost) , dondurmaya tutkun oğlum. Doğum günü akşamı belime sarılıp ”Her şey için sağol” diyen oğlum. Keko oturuşunu bilen, fok sesi çıkarıp herkesi güldüren, yogada her türlü poza anında girebilen oğlum. İyi ki doğdun, iyi ki varsın.

Kategori:
Emre Büyüyor

TÜM YORUMLAR

 • Selammmm.
  Daha nice keyifli, koşmalı, top oynamalı yaşları olsun Emre’nin. 🎂

  Gülşah Mayıs 21, 2020 2:46 pm Yanıtla
 • Çok mutlu yaşları olsun Emre’nin.. gözünde ışık daim olsun

  Bahar Mayıs 22, 2020 2:26 am Yanıtla
  • Sağol sevgili dostum, hepimizinkiler iyilerle karşılaşsın inşallah

   Aydınlık Yüz Haziran 1, 2020 11:07 am Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir